×
O nas

O nas

O nas

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny MOZAIKA to placówka terapeutyczna, w której dbamy o rozwój poznawczy, motoryczny oraz emocjonalno-społeczny naszych przedszkolaków. Placówka ma pod swoją opieką dzieci m.in. z niepełnosprawnością intelektualną, Zespołem Downa, Autyzmem, niepełnosprawnością sprzężoną.

Kładziemy nacisk na intensywną pracę terapeutyczną. Naszym celem jest zwiększenie szans dzieci na samodzielność, optymalne funkcjonowanie w społeczeństwie jak i przygotowanie do dalszej edukacji.

Dlaczego my?

Mozaika to wyjątkowe, kameralne miejsce, stworzone dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi. Liczy 12 dzieci, dlatego do każdego dziecka podchodzimy indywidualnie w kwestii doboru programu terapeutycznego. W naszej placówce panuje przyjazna i rodzinna atmosfera.

Godziny pracy placówki: 7:00-15:00 z możliwością elastycznego dopasowania pracy placówki do potrzeb dziecka i rodziców.

Nasz zespół

Nasi terapeuci to dobrze wykwalifikowana kadra, która pracuje z pasją i zaangażowaniem. Osoby pracujące w naszym zespole łączy wykształcenie, zaangażowanie do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Marta Laskowska

Marta Laskowska Dyrektor

 Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku pedagogika specjalna z edukacją i terapią osób z autystycznego spektrum autyzmu. W 2018 roku ukończyłam studia podyplomowe na kierunku edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika). Od 2020 roku jestem terapeutą integracji sensorycznej.
 Praca z dziećmi przynosi mi ogromną radość każdego dnia. Dzieci są najszczerszymi i najwrażliwszymi istotami na świecie. Swoją pracę opieram o indywidualne potrzeby każdego dziecka. Moim najważniejszym celem jest towarzyszenie dziecku w jego indywidualnym tempie rozwoju, niesienie pomocy i wspieranie w trudnych sytuacjach. Praca z dziećmi to ciągłe wyzwania, wzajemne inspiracje oraz ogromna odpowiedzialność.
 W życiu prywatnym jestem mamą Mikołaja. Jego codzienny widok dodaje mi sił i energii do pracy. Uwielbiam podróże w góry oraz jazdę na nartach.
Paulina Glienke

Paulina Glienke Nauczyciel-terapeuta

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja wczesnoszkolna z terapią pedagogiczną na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Obecnie uzupełniam kwalifikacje na kierunku Integracja Sensoryczna na WSB w Gdańsku. Wybrałam te studia ponieważ praca z dziećmi jest moją pasją. Pragnę stworzyć dzieciom takie warunki do nauczania, by z chęcią i zadowoleniem przychodziły do przedszkola, aby każdego dnia poznawały świat w kolorowych barwach i cieszyły się z każdej chwili. 
Waleria Jeszenowska

Waleria Jeszenowska Nauczyciel – terapeuta

 Ukończyłam studia licencjackie na kierunku Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z terapią pedagogiczną w Wyższej Szkole Ateneum w Gdańsku, 3 stopniowy kurs terapii behawioralnej, terapię diagnosty oraz terapię ręki. Obecnie poszerzam kwalifikacje na studiach podyplomowych z oligofrenopedagogiki na WSSP w Lublinie. Praca z dziećmi to nie tylko przysłowiowe „literki i cyferki”, to przebywanie z nimi kilka godzin dziennie, słuchanie ich opowieści i zwierzeń. Umiejętność słuchania, stwarzanie bliskiego kontaktu z wychowankiem i jego rodzicami, zainteresowanie problemami, to przepis na sukces w pracy z dzieckiem. Jeśli dorzucimy do tego uśmiech i radość, możemy być pewni że nasze dzieci też takie będą – uśmiechnięte i radosne. Jestem pewna, iż wśród wielu nauczycieli znajdą się tacy pasjonaci jak ja, którzy czerpią radość z tego co robią. Zawsze staram się odkrywać indywidualną stronę każdego dziecka. Nie ma dwóch takich samych osób. Ponadto praca z dziećmi skłania mnie często do różnych refleksji. Wiele z niej czerpię.
Letycja Mocarska

Letycja Mocarska Logopeda

 Jestem absolwentką Państwowej Szkoły Zawodowej w Elblągu na kierunku edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna z logopedią oraz Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku pedagogika szkolna. Ukończyłam studia podyplomowe uzupełniające z logopedii w 2016 roku. Podczas trwania studiów odbywałam liczne wolontariaty.

 Kocham moją pracę jako logopeda, ponieważ pozwala mi ona zmieniać świat małego człowieka. Każde dziecko podczas pracy traktuje jak swoje własne. Niezmiennie twierdzę, że nie tylko ja uczę dzieci, ale to także one uczą mnie. Bywają trudne dni, szczególnie kiedy na efekty pracy czekamy i czekamy, jednak w końcu one przychodzą, co jest dla mnie najlepszą nagrodą za moją pracę.
Magdalena Dobrzyńska

Magdalena Dobrzyńska Pomoc nauczyciela-terapeuty

 Jestem mamą dwóch wspaniałych córek – Kornelii i Dominiki. Zawsze marzyłam o pracy z dziećmi, ponieważ można się od nich bardzo dużo nauczyć. Praca z nimi daje mi wiele radości, ale również poczucie, że jestem komuś potrzebna. Jednym słowem kocham swoją pracę. Prywatnie lubię zajęcia fitness i taniec.
Magdalena Pochwałowska

Magdalena Pochwałowska Pomoc nauczyciela-terapeuty

 Jestem mamą dorastającego 20-latka Szymona. Uważana jestem przez najbliższych za osobę wrażliwą i sympatyczną. W wolnej chwili lubię poczytać książki oraz spędzać czas aktywnie, np. na basenie i rowerze. Podjęłam pracę z dziećmi, ponieważ bardzo je kocham. Dzieci są dla mnie słońcem w pochmurne dni. Praca z nimi daje mi satysfakcję, szczególnie wtedy, kiedy odwdzięczają się swoją radością i zaufaniem. Cieszę się ich postępami w rozwoju. Praca z dziećmi nigdy nie jest nudna i monotonna. W dzieciach urzeka mnie ich bezinteresowna miłość i ciepło. Bardzo lubię uczestniczyć w ich edukacji i patrzeć jak idą krok do przodu. Pomaganie oraz dbałość o ich bezpieczeństwo daje mi wiele radości.

Kontakt

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny Mozaika
Al. Solidarności 19
83-110 Tczew
zobacz na mapie >

Tel.: +48 662 049 121
E-mail:

Godziny otwarcia:
Poniedziałek-piątek 7.00-15.00

Możliwośc dopasowania godzin
pracy idywidualnie.